Arzu Oduncu İmamoğlu

19.04.2017

1974 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi iletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 1992 yılında Aksiyon Film Yapım ve Cast Ajansında başladığı stajı sonrası bu firmada 4 yıl daha çalıştı.

Cast Direktörlüğü – Ajans Yetkilisi ve Müdürlüğü yaptıktan sonra Elit Ajans Casting ve Mankenlik Ajansının Kurulumunda yardımcı oldu ve 3 yıl Ajansın yöneticisi olarak görev yaptı. 2000 yılında dünyaya gelen oğlu ile birlikte iş hayatına ara verdi. 2003 yılında Soyak Holding bünyesinde Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler yetkilisi olarak 3 yıl görev yaptı.


Film ve reklam Sektörüne olan hayranlığı yüzünden fazla uzak kalamadığı mesleğine 2006 yılında Tümay Özokur Ajans’ta Halkla İlişkiler Müdürü olarak başladığı işi ile geri döndü. Çeşitli Kanallarda çocuk, eğlence, magazin ve müzik programlarının yapım koordinatörlüğünü ve yapımcılığını yaptı. Birçok dizi ve sinema filminin Cast Direktörlüğünü ve koordinatörlüğünü yaptı.


2009 yılında AAC Yapım ve Organizasyon Şirketini Kurdu TRT Çocuk Kanalına Çılgın Dostlar adlı 26 Bölüm Süren bir reel çocuk dizisi yaptı. AAC Yapım devam ederken 2011 yılında ARZUM FİLM ANİMASYON Şirketini kurdu ve bu şirkette TRT Çocuk’ta yayınlanan KÖSTEBEKGİLLER adlı yarı reel yarı Animasyon çocuk dizisinin yapımcılığını üstlendi.


www.arzumfilmanimasyon.com.tr

image65